Birth light, czyli łagodny poród – zajęcia dla kobiet w ciąży


Birth light, czyli łagodny poród – zajęcia dla kobiet w ciąży

 

 
Zapraszamy na zajęcia wzmacniająco-relaksacyjne dla kobiet w ciąży, przygotowujące do aktywnego i łatwiejszego porodu oraz zabezpieczające przed dysfunkcjami okołomiednicowymi. Świetnie przygotowują do porodu domowego, ponieważ zawierają wiele bardzo konkretnych technik „samoradzenia sobie” wg Birthlight Yoga, Spinning Baby, Birth Into Being oraz Hypnobirthing.

Jest w nich ruch, rytm, oddech, delikatny dźwięk, uśmiech i odpoczynek. To holistyczne podejście przygotowujące kobietę do momentu narodzin i czasu po nim, łączące innowacyjne zastosowanie elementów jogi oraz praktycznych technik z różnych kultur całego świata. Zajęcia te integrują ciało, umysł i emocje. W bezpieczny sposób wzmacniają fizycznie oraz uczą identyfikować najbardziej efektywne i wygodne pozycje aktywnego porodu. Wybrane ćwiczenia pomogą również zapobiec dysfunkcjom okołomiednicowym, które bywają następstwem ciąży (między innymi SPD i PGP). Każda kobieta i każdy poród jest inny, wyjątkowy, dlatego właściwe przygotowanie, odnalezienie własnej wewnętrznej siły, pewności i wsparcia jest kluczem do jego pełnego doświadczenia.

Prowadząca proponuje indywidualne podejście, oddech, radość w ruchu i zatrzymanie się w głębokiej relaksacji. W pracy korzysta z wiedzy zdobytej w Birthlight Yoga, Birth Into Being, Hypnobirthing oraz doświadczeniu bazującym na wieloletniej pracy z ciałem i głosem.

Uczestnictwo w zajęciach możliwe jest po odbyciu indywidualnej konsultacji na temat stanu zdrowia, wykonanej przynajmniej na kilka dni przed zajęciami lub w dniu pierwszych zajęć.

PROWADZĄCA:
Ada Werc – certyfikowany nauczyciel Vinyasa Yoga wg Alliance i Inspya, Bikram Yoga oraz Birthlight Yoga: Pregnancy, Birth, Postnatal oraz Spinning Baby. Kobieta, doula, według położnej z Malinowej Szkoły – ” doula jakiej jeszcze nie widziały”, mama Aleksandra i Jerzego urodzonego w domu, pedagog performing arts z dwudziestokilkuletnim stażem. W pracy wykorzystuje elementy Kinezjologii Edukacyjnej (International Faculty), terapii poprzez oddech, dźwięk, dotyk, rytm, ruch i taniec.

ZAPISY:
adawercstudio@gmail.com

INWESTYCJA:
Pierwsze spotkanie 80 zł / wypełnienie formularza i konsultacja. Spotkanie powinno być wcześniej umówione.

Pojedyncze zajęcia 45 zł.
Cykl 4 spotkań 150 zł.
W końcówce ciąży odpłatność już tylko za pojedyncze zajęcia 35 zł.

T E S T I M O N I A L S

Justyna, mama Rocha : Zajęcia dla przyszłych mam, które dały mi zdecydowanie większą wiedzę, niż zajęcia w szkole rodzenia. To elementy jogi połączone z nauką pozycji porodowych oraz świadomości własnego ciała podczas porodu. To także praca z głosem i oddechem. Dodatkowo spotkania z fizjoterapeutką i położną oraz innymi przyszłymi mamami.

Justyna, mama Ignacego : Zajęcia u Ady pomogły mi zwiększyć świadomość swojego ciała jak i porodu, pogłębić relację z rosnącym w brzuchu maleństwem, a wszystko w kameralnej atmosferze kobiet, z którymi kontakt utrzymuję do dzisiaj.

Małgosia, mama Heleny : Praktykowanie jogi w ciąży przyniosło mi wspaniałe przygotowanie ciała do porodu, dało wewnętrzną stabilność i pozwoliło skumulować energię. świadomość własnego ciała zminimalizowało też mój lęk przed porodem, a cudowna grupa współćwiczących stanowiła (i nadal stanowi)duże wsparcie emocjonalne i duchowe.

Edyta, mama Jagody : Dla mnie to było odkrycie: w świadomym, dobrym porodzie nie chodzi o techniki łagodzenia bólu, ale o poród aktywny. Na zajęciach (Ady) poprzez pracę z ciałem, oddechem i głosem uczyłam się oraz akceptowałam ciążę, poród i spodziewany ból. Świadomość i wiedzę jaką zdobyłam dzięki tym zajęciom stały się dla mnie ogromnym wsparciem podczas wspaniałego porodu jakiego doświadczyłam.

Ania, mama Wojtka : Cudowne przygotowanie ciała i umysłu do porodu i macierzyństwa.

Justyna, mama Gaji, Health Coach : Joga ciążowa u Ady Werc to wyjątkowe połączenie praktyki fizycznej w tym szczególnym dla ciała czasie oraz uważności pogłębiającej więź matki z jeszcze nienarodzonym dzieckiem. Dziękuję.