Robotyka dla dzieci w wieku 6-9 lat


Robotyka dla dzieci w wieku 6-9 lat

Drodzy Warsztatowicze!
Kto z Was ma od 7 do 9 lat i ma ochotę zostać młodym programistą i konstruktorem? Zapraszamy Was na nasze zajęcia z Lego-robotyki!
Na każdym spotkaniu budujemy inną konstrukcję, inspirowaną otaczającym światem. Podczas zajęć uczymy się nie tylko podstaw robotyki i programowania, ale również poszerzamy swoją wiedzę z zakresu innych dziedzin.
Kto ma ochotę do nas dołączyć? :):)
——————————————————————
Troszkę o Lego We do
Zestaw konstrukcyjny do robotyki LEGO Education WeDo™, przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat, został wydany w 2009 r. i pozwolił młodszym odbiorcom zasmakować robotyki. Zestaw zawiera klocki LEGO oraz jeden silnik, dwa czujniki i hub, który łączy zbudowany model z komputerem. Przy pomocy prostego wizualnego języka programowania można powołać roboty do życia. Dzięki przyjaznemu podejściu, zestaw pokazuje dzieciom, że nauka może być zabawą – jest inspirująca i interesująca zarazem. Dzieci uczą się skomplikowanych zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania, a jednocześnie rozwijają zdolności motoryczne i umiejętności poznawcze.
Każdy zestaw wyposażony jest w silnik, czujniki i prawie 300 kolorowych klocków. Dzięki temu dzieci mogą budować nie tylko konstrukcje proponowane przez producenta ale realizować własne pomysły. Dzięki intuicyjnej aplikacji dostępnej na urządzenia dotykowe dzieci poznają podstawy programowania i szybko zaczną tworzyć wlasne programy ożywiające Lego-roboty.
Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 7-osobowych. Każda osoba pracuje na jednym zestawie LEGO WeDo 2.0 z jednym tabletem.
Scenariusz zajęć
Zajęcia zaczynamy od wprowadzenia, pokazów, eksperymentów przybliżających tematykę konstrukcji. Omawiane i prezentowane są charakterystyczne cechy i właściwości. Kolejna część zajęć poświęcona jest budowie na podstawie instrukcji wyświetlonej na ekranie komputera, wspominamy o ciekawszych rozwiązaniach w projekcie. Następnie przechodzimy do programowania zbudowanych konstrukcji wykorzystując prosty język programowania graficznego. Ostatnia część zajęć to czas na eksperymenty, przebudowy, próby rozwiązania problemów zadanych przez prowadzącego.
Program zajęć
Na każdym spotkaniu budujemy inną konstrukcję, inspirowaną otaczającym światem. Podczas zajęć uczymy się nie podstaw robotyki i programowania, ale również poszerzamy swoją wiedzę z zakresu innych dziedzin.
TERMIN:
Poniedziałki start o godz.18.30
DLA KOGO:
Dla dzieci w wieku 6-9.
INWESTYCJA:
140 zł/ cykl 4 zajęć w karnecie ważnym przez 5 tygodni.
Pojedyncze zajęcia 40 zł.
KONTO: 26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: ROBOTYKA
ZAPISY OBOWIĄZKOWE:
telefonicznie: 502-554-580 lub 61 816-27-01
mailowo: placzabawpoznan@gmail.com
Liczba miejsc jest ograniczona – grupa maksymalnie 7 osobowa.
*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
•  15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
•  powyżej tego czasu – opłata 7 zł, czas nielimitowany