Sensoryka – zajecia z fizjoterapeutką


Sensoryka – zajecia z fizjoterapeutką

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-11 miesięcy oraz 12-18 miesięcy na spotkanie sensoryczne z fizjoterapeutką i terapeutką Integracji Sensorycznej.

Nowo narodzone dziecko poznaje stopniowo i coraz lepiej własne ciało oraz otoczenie przez rozwijające się zmysły. Bodźce odbierane przez sensory (dotyk, wzrok, słuch, smak, powonienie, zmysł równowagi, czucia własnego ciała) łączą się, dając całościowe informacje o otaczającym malucha świecie. Informacje te wpływają na jego rozwój, dojrzewanie układu nerwowego. Zrównoważone wsparcie dziecka sprawia, że tworzą się nowe szlaki nerwowe, dostrajając się do odbioru coraz większej ilości bodźców. System nerwowy staje się bardziej złożony i lepiej zintegrowany.

Dla tworzącego się obrazu świata największe znaczenie ma okres wczesnego dzieciństwa. W tym czasie następuje uaktywnianie, integrowanie i dojrzewanie układów zmysłów. Dziecko kwitnie, przez nowe reakcje ruchowe (czworakowanie, raczkowanie, wstawanie, chodzenie, bieganie), rozwój komunikacyjny (uśmiechy, gaworzenie, mowa). Rozwój umiejętności dziecka przypomina w strukturze piramidę, u podstaw umiejętności skomplikowanych leżą te podstawowe.

Dlatego tak ważne jest, aby w początkowym okresie dziecka w sposób rozwojowy:

opiekować się i pielęgnować malucha (w jaki sposób podnosić, odkładać, nosić, asystować przy chodzeniu itd.)
bawić się z nim (harmonijnie, spokojnie)
przygotowywać dom dziecka (dostosować do rozwijających się zmysłów).

PROWADZĄCA: Justyna Tempska – fizjoterapeutka dziecięca, terapeutka Integracji Sensorycznej, instruktorka Masażu Shantala. Specjalizuje się w indywidualnej diagnozie i terapii dzieci od urodzenia po uzyskanie jak najpełniejszej sprawności psychoruchowej. Wspieram rodziców w początkach ich rodzicielstwa. Mama półtorarocznego Jerzyka.

NAJBLIŻSZE TERMINY:

08.06. (piątek) – dzieci 5-11 miesięcy

Uwaga! Aktualne daty spotkań znajdziesz na naszym profilu na facebooku – klik.

INWESTYCJA:

90zł za osobę/100 zł za parę w przedpłacie do 31 maja,
po 31 maja 100 zł za osobę/120 zł za parę,
Płatność w dniu warsztatu: 110 zł za osobę/ 130 zł za parę.

KONTO: 35 1140 2004 0000 3402 7751 2269
Ada Werc Studio Adrianna Werc
Wpłaty z dopiskiem: SENSORYKA

ZAPISY OBOWIĄZKOWE (ilość miejsc – tylko 4):
mailowo: placzabawpoznan@gmail.com
telefonicznie: 61/816 – 27 – 01 lub 502– 554 – 580